Telefon   +48 794 432 581

Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wybierz język

lęk prze mówieniem w języku obcymJak pokonać lęk przed mówieniem w języku obcym?

Wieku ludzi posiada bariery przed mówieniem w języku obcym nawet pomimo bardzo dobrej jego znajomości. Wynika to często ze strachu przed popełnieniem błędu oraz byciem niezrozumianym. Jest to jednak duży błąd, ponieważ często ów strach zamyka nas nie tylko na nowe znajomości, ale także możliwości zawodowe. Jeżeli bowiem będziemy dobrymi znawcami i mówcami w obcym języku, będziemy także atrakcyjnym pracownikiem na rynku pracy.

Pomoc w nauce języków

Strach przed mówieniem w obcym języku często jest przyczyną, która siedzi głęboko w naszej głowie. Jednak  skorzystanie ze specjalistycznych szkoleń z całą pewnością pomoże nam przełamać bariery językowe i odważymy się na mówienie w obcym języku. Szkolenia językowe pomogą nam nie tylko rozwinąć się na ścieżce prywatnej, ale także zawodowej. Istotą szkolenia jest intensywny trening, podczas którego uczestnik ma okazję nie tylko poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną, ale także wykorzystać ją w praktyce. Nauka komunikacji w języku obcym pozwala nam „przyzwyczaić” się do rozmowy w innym języku, niż nasz ojczysty, podczas różnego typu sytuacji życiowych. Zadaniem nauczyciela jest pokazanie, że komunikacja w obcym języku nie jest trudna i będzie dla nas bardzo pomocna zarówno podczas konwersacji służbowych, jak i prywatnych. Bardzo ważne jest, by kursant nie zniechęcał się, nie obawiał się popełnienia błędu oraz, by jak najwięcej trenował i poznawał język.

Atrakcyjna umiejętność w oczach pracodawcy

Dodatkową motywacją dla każdego z nas powinien być fakt, że znajomość języków obcych, w szczególności tak niszowych jak na przykład koreański, jest szczególnie atrakcyjna dla pracodawcy. Jednak żaden pracodawca nie będzie zainteresowany współpracą z osobą, która nie będzie umiała w praktyczny sposób wykorzystać swoich umiejętności. Dlatego też bardzo duży nacisk kładziemy na naukę biznesowego języka obcego. Szkolenia oferujemy dla pracowników z różnych branży. Z naszych szkoleń korzystają także właściciele, dyrektorzy oraz managerowie, którym zależy na specjalistycznej pomocy naszych trenerów. W naszej szkole językowej elastyczność jest na pierwszym miejscu, dlatego też program nauczania dopasowujemy do indywidualnych potrzeb słuchaczy. Pracownicy o wysokich kompetencjach są szczególnie ważni dla przedsiębiorstwa oraz przekładają się na jego pozytywny wizerunek.